Find a perfectly suitable professor!

Professor: Märt Kalmo

Add a comment

Comments:

University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: JAVA / VEEBITEHNOLOOGIAD

Läbisin eelmisel aastal nii Kalmo Java kui ka Veebitehnoloogia ained. Mis puutub õpetamismeetodisse, siis on kõigil tudengitel oma kindlad eelistused: osadele Kalmo õpetamisviis meeldis, osadele mitte. Isiklikult toon välja, et Kalmo on tudengitele teinud palju YouTube'i videoid, mis on väga abistavad. Põhiline probleem on Kalmo käitumine, mis on väga ebaviisakas. Ta ei oska tudengitega üldse suhelda. Kõik teised õppejõud, kelle aineid olen sooritanud, ütlevad tudengitele: "Küsige alati, sest lolle küsimusi pole olemas!" Kahjuks Kalmo puhul on vastupidi, sest temalt abi küsides saab vastuseks, et ise oled rumal ning miks loengus ei kuulanud. Meili teel suheldes on lugu sama: ükskõik kui viisakas meil oma küsimuste või murede kohta Kalmole saata, vastab ta ainult osadele neist ning kui saata paar uut ning samuti viisakat ja täpsustust paluvat meili, võib ta vastuseks kirjutada ainult ühe pika lause, mis lõppeb: "...rohkem antud teemal meilile ei vasta." See pole okei, et on olnud tudengeid, kes peavad dekanaadi või õppejuhi poole pöörduma, et viimased edastaks tudengi küsimused Kalmole ise edasi, sest ta keeldub jonnakalt mingil mõistmatul põhjusel tudengile otse ja arusaadavalt vastamast. Õppejõud võiks ikka olla selline inimene, kes lisaks loengu andmisele oskab viisakalt tudengitega käituda, suhelda ning vastata ükskõik kui rumalatele küsimustele (eriti siis kui tudeng on ise viisakas). TTÜ peaks Kalmo kohustuslikule pedagoogidele mõeldud suhtlemiskoolitusele saatma, sest selline kuuldavasti aastaid kestnud olukord ei tohi edasi jätkuda!

😞


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: Java/Veebitehnoloogiad

Mulle meeldib tema struktureeritud õpetamismeetod. Jah, kohati võib jääda temast ülbe mulje aga kui abi minna küsima, siis seda ka saab. Pigem tasuks küsida ja käia praktikumides kohal. Endal oli küll nii, et kui täitsa tupikusse olin jooksunud, siis ta ikkagi aitas mind surnud punktist edasi. Ülesannete tempo pole tappev, pigem on vaja asja mõttele pihta saada, kui et meeletult koodi kirjutada. Veebitehnoloogia aines tuli tõesti palju ümber teha aga samas andis selline lähenemine hea ülevaate, kuidas saab asju lahendada ja kuidas oleks mõistlik neid lahendada. Eksamid on lühikesed (võrreldes mõne muu ainega) aga ka seal ta aitab ja seletab, kui oled jänni jäänud ülesande mõistmisega. Peab lihtsalt abi küsima. Ma ei kritiseeriks, et ta õpetab vanu tehnoloogiaid. Tegu on siiski sissejuhatavate ainetega ja nendes peabki põhitõed lihtsalt selgeks saama.

😊


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: JAVA&Veebitehnoloogiad

Väga hea õppejõud. Ei tolereeri lolle küsimusi (nt. "miks mu programm ei tööta") ja lapsikut oskamatust - sellepärast ka nii palju negatiivseid kommentaare siin. Kursustel struktuur paigas, kogu vajalik info on selge ja kättesaadav, loengud ja praktikumid katavad detailselt kõik mis vaja. Toob tihti välja paralleele programmeerimise ja päris elu vahel ning vahest räägib üldiselt elust endast (mis on IQ, kuidas õppida jne). 5/5

😊


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: Veebitehnoloogiad

Suhtlemisoskuseta õppejõud, ülbitseb õpilastega ning igale küsimusele vastab et õpilane on ebakompetentselt tema materjali läbinud, kus kõik olemas. Kursuse sisu umbes 10 aastat minevikus, mis veebi poolelt on kiviaeg. Eksamiküsimused subjektiivsed ning kui ei korda tema arvamusi siis punkte ei saa. Tõeliselt ebameeldiv kogemus.

😞


↑↑↑
University: Eesti Kunstiakadeemia
Course: Asslang

Väga hea õppejõud, oleme temaga kõige paremad sõbrad, iga nadavahetusel oleme minu kodus, hüppame voodi peal, sellepärast ta pani mulle 5 hind. Väga suur aitäh, temale.

😊


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: Java / Web technologies

A really great teacher. One of the two lecturers in the software development curriculum at Taltech who actually taught me how to write decent code. Excellent study materials and teaching methods. He has highly strict standards both for the students and for himself. Everything is thought through and thoroughly prepared. Not suitable for those who are looking to get by with minimum effort, but a first-class resource for enthusiastic students who actually want to learn.

😊


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: Veebitehnoloogiad

Ei oska suhelda õpilastega üldse. Halvem õpetajat kui tema pole veel näinud.

😞


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: Java (ICD0019)

Ülihea õppejõud, head materjalid (youtube, moodle, git). Tundub ülimalt korralik inimene (nii korralikult vormistatud Moodle lehte vaevalt rohkem näeb). Vastab e-mailidele ja küsimustele ülikiirelt ja täpselt seda mida vaja. Loengud tasuvad käimist. Praksis tasub käia siis kui tahad midagi küsida (ja selgitab väga hästi).

😊


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: Java

Kuna õppetöö sai eelmise nädalaga läbi, siis annan enda poolse ülevaate. Kursus oli hästi üles ehitatud (erinevalt mõnest õppejõust), teemad, tähtajad jne olid kõik esimesest nädalast teada. Loengud olid huvitavad, tõi palju elulisi ja tööalaseid näiteid. Harjutustunni ülesannete kohta olid olemas abistavad videod. Ainuke miinus on võib-olla, et eksam on paberil, kuid hindamine on ka vastavalt sellele.

😊


↑↑↑
University: Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Course: JavaScript

Tere Mina jäin Märt Kalmo JavaScripti koolitusega väga rahule. Soovitan neile, kel programmeerimisest algteadmised juba olemas! Tervitades Urmas

😊


↑↑↑
University: Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Course: Java

I am also a former IT kolledz student and I must say, that I agree with these comments. He`s practical lessons where all like 'copy-paste this code and see if it works'. People just do not learn from plain copy-paste if there is no explanation, what the code does and why. As for the legacy part, we were using Ivy - a really old legacy build manager for Java. There were questions from students, who were working full time as Java developers: 'why are we using this legacy crap, why arent we using Maven or Gradle like all Java projects for the last 10-15 years'. His answer was that 'Maven is too simple, then you wont learn how project building works'. His lectures are really just plain, boring and do not make students appeal to Java. I personally see him as a mediocre Java developer not a lecturer in a university. I hope that this post gives answeres to your questions.

😞


↑↑↑
University: Tallinna Tehnikaülikool
Course: None

Could you guys be a bit more specific? As someone who haven't seen this person in life, I got interested when I saw comments that are so full of hate. To my surprise, everything I see about Märt online is pretty good (there are slides, videos, course materials, code, etc.). So what is wrong with his teaching skills? What kind of legacy system was he talking about? What makes him not competent?

😐


↑↑↑
University: Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Course: Java veeb

Räägib ainult legacy süsteemidest, ei suuda teadmisi edasi anda. Tuleks välja vahetada

😞


↑↑↑
University: Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Course: JAva

Dont like him, they should someone with better social and teaching skills. Very weak

😞


↑↑↑
University: Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Course: java

Piece of shit, not competent

😞


↑↑↑

Add your comment:

Couldn't find yours? Enter it manually.